top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNadin Tavşan

2022 Kış Makyajı Trendleri

Güncelleme tarihi: 30 Haz 2022


1 Minimalist Bir Ten Makyajı

Minimalist bir makyaj elde etmek için fondöten ve kapatıcı kullanmak yerine renkli nemlendiriciler ve nemlendiricili krem allıkları kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kış makyajına taze, modern bir görünüm kazandırmak için minimalist ten makyajınıza göz alıcı bir göz makyajı ve/veya cesur bir dudak eklemeyi deneyebilirsiniz.

2 Krem Allık

Krem allığın bir yaz görünümü için daha uygun olduğu düşünülebilir ancak geçen yazın muazzam allık trendinden sonra, bu soğuk aylarda da devam etmesi hiç de şaşırtıcı değil.

Yumuşak, doğal ama nemli bir görünüm oluşturmak için krem allık kullanabilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz veya daha mat bir görünüm elde etmek istiyorsanız, mat bitişli olan bir krem allık tercih edebilirsiniz.

3 Göz Altına Allık Uygulaması

Bu teknik elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartacak ve makyajınıza romantik bir görünüm kazandıracaktır.

Açık ila orta tonlarda cilt tonunuz varsa pembe bir allık kullanabilirsiniz, daha koyu tonlarda bir cilt için parlak bir turuncu öneririm.

Göz altındaki herhangi bir doku veya kırışıklığın vurgulanmasını önlemek için mat, ışıltısız bir pudra allık kullanmayı deneyebilirsiniz.

4 Metalik Göz Farı

Metalik göz farları renkli, dramatik ve göz alıcı bir görünüm için mükemmeldir. Her zamanki makyaj uygulamanızı kolayca bu trende dahil etmek için buğulu göz makyajınıza biraz ışıltı ekleyebilirsiniz.

Metalik bir göz farı kullanırken, nude tonlarda ruj kullanmanız iyi olacaktır.

5 Sim

Sim sim sim!

Simi -abartıya kaçmadan- eyelinerınızda, rujunuzda, farınızda veya ışıltı için aydınlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Hepsini aynı anda kullanmamanız mantıklı olacaktır.

6 Renkli Grafik Eyeliner

Bu trend gündelik bir makyaj uygulaması için uygun olmayabilir, ancak grafik eyeliner son iki yıldır büyük bir makyaj trendi oldu ve yakın zamanda da bu durum değişmeyecek gibi görünüyor.

Görünümü elde etmek için, gözün iç köşesinde renkli bir eyeliner kullanarak bir V şekli veya klasik bir kuyruklu eyeliner çizgisi oluşturun, bunu yaparken gözün iç köşesinden kuyruğu uzatıp kedi gözü benzeri bir etki yaratın.

7 Ters Kedi Gözü

Ters kedi gözü bu kış denemeniz gereken bir diğer trend. Görünüm nasıl elde edilir? Kahverengi veya siyah gibi nötr renkli bir göz kalemi kullanarak başlayın ve sadece alt kirpik çizgisi boyunca sürün ve dumanlı, ters bir kanat oluşturmak için kuyruğu biraz uzatın. Bu görünüm gerçekten gözlerinizi ortaya çıkaracak.

8 Doğal Kaş

Doğal ve dolgun kaşlar bu kışın trendi olmaya devam edecek. Kaşınızı olduğu gibi sabitleyin ve bu kadar.

9 Cesur Dudaklar

Klasik bir kış görünümü için her cilt tonuna uygun koyu kırmızı veya bordo tonlu bir ruj bulabilirsiniz!

10 Parlak, Ortaya Çıkan Dudaklar

Bir dudak kalemiyle dudaklarınızı biraz olduğundan kalınlaştırın ve patlatmak için biraz parlatıcı kullanın! Bu daha doğal bir görünüm için harika olacaktır. Dudaklarınıza uygun tonlardaki nude ruj ile bu trendi yakalayın.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör