top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNadin Tavşan

2022 Yaz Makyajı Trendleri ve Gelin Makyajı

2022 Yaz Makyajı Trendleri ve Bu Sezon Tercih Edilen Gelin Makyajı Uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız okumaya devam edin!


Pandemi sebebiyle hepimiz doğallığa ve makyajsız gezmeye alıştık. Bunun etkilerini 2022 yazının makyaj trendlerinde yine görüyoruz. Sadelik, doğallık ve minimalizm yine ön planda olurken, aramızda daha cesur tarza sahip olanlar için deneyebilecek bir çok uygulama yine mevcut.


#1 Ten Makyajı

#2 Göz Makyajı

#3 Kaşlar

#4 Dudaklar


#1 Ten MakyajıDoğal bir şekilde aydınlık gözüken ciltler çok ön planda. Bu görünümü elde etmek için öncelikle cilt bakımınıza tabi ki özen göstermeniz gerekiyor. Doğru serumlar, doğru nemlendiriciler günlük rutininizin bir parçası olmalı.

Buna ek olarak renkli nemlendiriciler ve aydınlık bitişli fondötenler kullanabilirsiniz bu görünümü elde etmek için. Ama kullandığınız ürünlerin cilt yapınızla uyumlu olduğuna dikkat edin, ve bazen birden fazla aydınlık bitişli ürün kullandığınız zaman cildiniz aydınlık ve fresh gözükmekten çok yağlı gözükebilir. Ürün seçimlerinizde dikkatli olun.

“No-makeup makeup” denilen makyaj yokmuşçasına bir görüntü her zaman olduğu gibi bu yaz da fazlasıyla tercih ediliyor. Fondöten ve kapatıcı mümkün olduğunca az kullanılıyor.

Doğal tonlarda bir bronzer ile güneşten bronzlaşmış etkisi veriliyor. Geçen sezonlarda olduğu gibi yoğun bir kontür uygulaması bu sezon artık azalıyor.

Uzun zamandır etkisini gösteren kontür trendi bu sezonda allıkla yapılıyor. Pastel, mat bitişli ama canlı renklerde allınlar ön planda. Şakaklara kadar uzanmış allık uygulamasıyla yüzünüzü yukarı çekebilir daha genç bir görüntü elde edebilirsiniz. Buna ek olarak gelinlerde ise burun ve göz altlarına da allık uygulaması yapılıyor, bu görüntü hem güneşten yanmış hem de romantik bir etki katabiliyor. Tabi ki unutmamanız gereken şey abartıdan kaçınmak.

Buna ek olarak bu yaz sahte çiller yapılıyor, kahve tonlardaki göz kaleminizi kullanarak doğal çil görünümü elde edebilirsiniz.#2 Göz MakyajıBu sezon gelinlerde sade ve aydınlık yüz makyajını göz makyajıyla vurguluyoruz.


Gözlerde bu sezon daha çok mat tonlarda farlar tercih ediliyor. Tabi ki simli farlar, neon renklerde özellikle eyelinerlar ve farlar yine trend ama günlük kullanımda tercih edilmiyor. Gelinlerde ise özellikle bulanıklaştırılmış yani dumanlı bir görüntü yaratılarak kullanılan, kuyruk kısmı uzatılarak göz yapısını gergin ve genç gösteren eyeliner trend oluyor. Tabi göz makyajınızı yaparken göz şeklinizi unutmamanız gerekir, aksi taktirde genç ve çekici bir makyajdan çok daha ufak bir göz ve karanlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu sezon kedi gözü etkisi yaratmak için takma kirpikler oldukça kullanılıyor. Abartı olmayan takma kirpikler gözü kaldırıyor ve çekici ama doğal bir görüntü yaratıyor.


#3 KaşlarKaşlarda ise bu sezon da geçen sezonlarda olduğu gibi, hem gündelik kullanımda hem gelin makyajlarında doğal bir şekilde taranmış ve sabitlenmiş kaşlar yine trend. Aşırıya kaçılmadan yalnızca boşlukların doldurulduğu ve doğal şeklini koruyan kaşlar tercih ediliyor.#4 DudaklarDudaklarda da gözlerde olduğu gibi birden fazla trend mevcut.

Ten makyajında olduğu gibi dudaklarda da bu sezon doğallık ön planda. Dudak rengine en yakın tonlar tercih ediliyor, size uygun tonu bulmak için dudak içinize bakın, sizin ideal nude tonunuz olacaktır.

Aynı zamanda parlak dudaklar da bu sezon dikkat çekiyor, lip-glosslar tercih edilerek yine ıslak veya nemli görünüm elde ediliyor.

Eğer bu iki trend size pek yakın değilse, canlı pembe tonlar da tercih edebilirsiniz.

Vazgeçilmezleriniz arasında dudak kalemi varsa, rujunuzdan bir ton koyu tercih edebilirsiniz bu sezonda.Bu yazın trendlerini denemekten korkmayın!


Eğer siz de bu sezonun gelinleri arasındaysanız paylaştığım trendleri denemekten korkmayın. Şimdi iletişime geçerek veya fiyat teklifi alarak randevunuzu alın, sizin için en uygun trendleri düğün gününüzde birlikte deneyelim!0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page