top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNadin Tavşan

Düğün Makyajınızı Mahvedebilecek Hatalar

Güncelleme tarihi: 4 Nis

Düğün gününüz hayatınızın en önemli günlerinden biridir, bu yüzden en iyi şekilde görünmek istersiniz. Ne yazık ki, büyük gününüzü mahvedebilecek bazı yaygın gelin makyajı hataları vardır. Bu yedi hatadan kaçınırsanız muhteşem görüneceğinizden emin olabilirsiniz.


1. Prova Yapmamak

Denemeden asla gelinlik almazsınız, bu yüzden aynı hatayı makyajınızda da yapmayın. Makyajınızın görünüşünü sevdiğinizden emin olmak için her zaman makyaj sanatçınızla bir prova yapın. Bu aynı zamanda makyajınızın gece gündüz sabit kalacağından emin olmanız için de harika bir fırsat.


2. SPF Sürmemek

Düğün gününüzde güneş yanığı olacağından endişe etmeyebilirsiniz ama yine de güneş kremi veya SPF içerikli ürünler kullanmalısınız. SPF, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacak ve makyajınızın gün boyu taze kalmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda fotoğraf çekildiğinizde patlayan flaşların parlamasını alacaktır.


3. Yoğun Fondöten Uygulaması Yapmak

Düğün gününüzde kusursuz bir tene sahip olmak önemlidir, ancak maske takıyormuş gibi görünmek de istemezsiniz. Hafif bir fondöten kullandığınızdan ve fondöteninizi iyice dağıttığınıza emin olun.


4. Makyaj Bazı Kullanmamak

Makyajınızın en iyi şekilde görünmesini istiyorsanız, baz kullanmanız gerekir. Baz, fondöteniniz için pürüzsüz bir tuval oluşturur ve makyajınızın gün boyu kalıcı olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda da cilt bakımınızın devamı görevini görerek cildinizin ihtiyacı olan ekstra takviyeyi sağlar.


5. Waterproof Maskara Kullanmamak

Normalde su geçirmez maskara kullanmasanız bile düğün gününüzde mutlaka kullanmalısınız. Ne zaman birkaç gözyaşı dökeceğinizi bilemezsiniz ve maskaranızın yüzünüzden aşağı akmasını istemezsiniz.


6. Yanlış Ruj Sürmek

Düğün gününüz yeni bir ruj tonu denemenin zamanı değil. Size yakıştığını bildiğiniz ve kullanırken kendinizi rahat hissettiğiniz bir renge bağlı kalın.


7. Makyajınızı Sabitlememek

Makyajınız bittiğinde, sabitleyici bir pudra ve/veya sprey ile sabitlediğinizden emin olun. Bu, makyajınızın gün boyu sabit kalmasına yardımcı olacak ve flaşlar patladığında parlamanızı önleyecektir.


Düğün gününüzde kendinizi emin ellere bırakın, şindi formu doldurun!

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page