top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNadin Tavşan

Doğru Makyaj Sanatçısını Bulmak


Büyük gününüz söz konusu olduğunda, elinizden gelenin en iyisini yapmak ve en güzel şekilde hissetmek istersiniz. Bu yüzden gelin makyajınızı yapacak doğru kişiyi bulmak çok önemlidir. Ancak bu kadar çok seçenek varken doğru olanı nasıl seçersiniz?

En iyi gelin makyajı hizmetini ararken akılda tutulması gereken birkaç şeyi aşağıda paylaştım, doğru seçimi yapmak istiyorsanız siz de inceleyin.


1. Deneyim sahibi olduklarından emin olun.

Seçtiğiniz makyaj sanatçısının gelin makyajı konusunda yeterli deneyime sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Stilleri ve becerileri hakkında bir fikir edinmek için önceki çalışmalarının fotoğraflarını görmeyi isteyin veya sosyal medya hesaplarını inceleyin. Özgeçmişlerinden fikir edinin.


2. Değerlendirmeleri okuyun.

Sadece makyaj sanatçısının sözüne güvenmeyin - eski müşterilerinin değerlendirmelerini okuyun. Bu, hizmetlerinden ne bekleyeceğiniz konusunda size iyi bir fikir verecektir.


3. Süreçlerini sorun.

Makyaj sanatçısının işini nasıl yaptığını öğrenin. Airbrush makyajı mı yoksa geleneksel teknikler mi kullanıyorlar? Ne tür ürünler kullanıyorlar? Hangi markaları kullanıyorlar? Güncel bir kampanyaları mevcut mu? Süreçleri hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, bilinçli bir karar vermeniz o kadar iyi olur.


4. Bir makyaj provası yapın.

Belirli bir makyaj sanatçısını seçmeden önce, bir prova yapmak iyi bir fikirdir. Bu, nasıl çalıştıklarını ve yaptıkları çalışmanın hem kalıcılığı hem de kalitesi hakkında detaylı bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.


5. Bir bütçe belirleyin.

Makyaj sanatçısı aramaya başlamadan önce gelin makyajınız için bir bütçe belirlediğinizden emin olun. Bu, seçeneklerinizi daraltmanıza ve bütçenize uyan birini bulmanıza yardımcı olacaktır. Ama unutmayın ki bu sizin en özel gününüz. Düğününüzün en önemli aksesuarı makyajınız ve seneler sonra dönüp bakacağınız güzel fotoğraflarınızda pişman olmak istemiyorsanız, doğru kişiyi bulduğunuzda verecekleri fiyat teklifi için belki de biraz bütçenizi zorlamanız gerekebilir.


Bunları aklınızda tutun ve büyük gününüz için en iyi gelin makyajı hizmetini bulacağınızdan emin olun!


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page