top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNadin Tavşan

Göz Çevresi Bakımında Unutmamanız Gerekenler:Yaşlanma, hassasiyet ve yorgunluk belirtilerinin en hızlı görüldüğü göz çevreniz için zaman zaman önemsemediğiniz ama aslında unutmamanız gereken bazı noktaları sizinle yeniden paylaşmak istedim. Cilt bakım rutininizde göz çevrenize gereken özeni göstermek için aşağıdaki 6 noktayı inceleyin.


1-Sakin olun!

Özellikle kalıcılığı fazla olan makyaj ürünlerini temizlemeye çalışırken kullandığınız makyaj temizleme ürünün içeriği cildinizi tahriş edebilir. Daha çabuk, daha fazla makyaj temizliği için ürünü cildinize bastırmanıza gerek yok. Doğru ürünü kullandığınız zaman zaten istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Göz altı dokusu zaten fazlasıyla hassas yapıda olduğu için, baskı uygulamanız zaten tahriş olmaya meyilli bu yapıyı çok daha fazla zorlayacaktır.

2-Acele etmeyin!

Yapılan en büyük hatalardan biri aceleci davranmak. Cilt bakımı tek bir adımda bitmez, dolayısıyla her bir adımın arasında ürünün emilimini beklemek gerekir. Özellikle sonrasında makyaj uygulaması yapacaksanız, kullandığınız cilt bakım ürünlerinin emilmesi için onlara zaman verin.

3-Yalnızca gece bakımı yetmez, cildinizi koruyun!

Göz altı bölgenizi, gün içerisinde maruz kaldığınız kire, toza ve ışınlara karşı uygun SPF içerikli kremle korumalısınız. Bazen cilt bakımı rutinine göz kremini yalnızca gece ekleyen kişiler olabiliyor. Oysaki tüm gün çevre kirliliğine gözleriniz de maruz kalıyor. Unutmamanız gereken bölgelerden biri de göz kapakları. SPF içeren kreminizi göz kapaklarınıza da sürebilirsiniz. Gece ise yaşlanma karşıtı bir krem tercih edebilirsiniz.

4-Uzak durun!

Göz kreminizi uygularken kirpik diplerinizden uzaklaşın. Göz kreminizle kirpiklerinizin arasına azından yarım santim mesafe koymayı unutmayın. Her ne kadar bu ürünlerin içeriği göz çevresi için özel üretilmiş formüller olsa da, kirpiklerinizden uzaklaşın!

5-Narin davranın

Unutmayın ki bastırarak uyguladığınız cilt bakım ürünleri daha hızlı emilmez, daha fazla fayda sağlamaz. Cildinize narin davranın, ufak dokunuşlarla masaj yaparak ürünleri cildinize yedirin. Özellikle göz altınıza çok daha fazla özen gösterin.

6-Az ama öz

İnsanlarda nedense pahalıysa iyidir, çok ürün daha iyi etki gibi bir çok yanlış algı var. Cilt bakım ürününüzü fazla kullanmanın maalesef ki size faydasından çok zararı olacaktır. Ufak bir bölge olan gözaltınıza uygulayacağınız ürün az ama öz olmalı, iyice emilmelidir.


Tavsiye:

Dr. Jart+ Ceramidin Eye Cream

Origins GinZing Eye Cream

Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum

Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

Dior CRoC Retinol Correxion Eye Cream

Capture Youth Age-Delay Advanced Eye Treatment

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page