top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNadin Tavşan

Göz Renginize En Uygun Göz Kalemi Hangisi?

Güncelleme tarihi: 26 Tem 2022

Canlı renkli göz kalemleri şu anda çok ön planda ve yakın zamanda da bu trend sona erecek gibi durmuyor. Farklı renklerde göz kalemleri kullanmak, yaratıcı görünümler elde edip, göz renginizi ortaya çıkarabilir ve göz şeklinizi geliştirebilir.


Göz renginizi ortaya çıkaracak bir göz kalemi gibisi yoktur. Ama onca renk tonunun arasından en doğru olanı bulmak işin en zor kısmı.Ön plana çıkarmak için her zaman renk çarkını düşünün. Zıt renkler hemen dikkat çeker, diğer rengi patlatır. Dolayısıyla göz renginizi ortaya çıkarmak için de gözünüzün zıt tonlarını deneyerek kontrast oluşturabilirsiniz.


Göz renginizle kontrast oluşturmak, göz renginize en güzel iltifat eden rengi bulmak istiyorsanız şimdi okumaya devam edin.


#1 - Kahverengi Gözler


Kahverengi gözler zaten nötrdür, dolayısıyla kahverengi gözleriniz varsa renklerle oynayabilirsiniz. Zengin mürdüm tonları, derin mor tonlar ve zümrüt yeşili tonları bence kahve rengi gözlere en çok yakışan kalem tonları.


Ufak bir ipucu daha; gözlerinizin iç köşelerine altın tonları kalem uygularsanız kahve rengi gözlerinizin sıcaklığını vurgulamış olursunuz.


#2 - Mavi Gözler


Siyah göz kalemi mavi gözleri ortaya çıkarır diye düşünüyor olabilirsiniz, ancak bazen bu görüntü fazla sert kalabilir.


Renk çarkında mavinin zıttı sarıdır. Ama mavi rengi Altın kahverengiler, bronzlar ve bakırlar çok daha güzel bir şekilde ortaya çıkarır


#3 -Ela Gözler


Gözlerde yeşil, mavi ve kahve tonlarının bulunduğu ela gözlerde birden fazla seçim yapabilirsiniz.


Morlar, pembeler, kızıllar ve vişne tonları ela gözlerin yeşil tonunu ortaya çıkarırken zümrüt yeşili gibi tonlar ela gözlerin daha kahve tonlarını ortaya çıkaracaktır.


#4 - Yeşil Gözler


Yeşil gözler için vazgeçilmez ton bordodur. Yeşille kırmızı birbirine her zaman iltifat eder. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için kızıl tonlarını kullanmaktan korkmayın.


Yeşil gözlerdeki sarı tonunu ortaya çıkarmak için ise altın tonlu kahverengi kalemleri deneyebilirsiniz.


#5 - Gri Gözler


Dünya popülasyonunun yüzde 3’ünden daha azında gri göz mevcut ve çoğunlukla gri gözler mavi ile karıştırılabiliyor ama genelde grimsi mavi, koyu gri veya grimsi yeşil oluyorlar.


Bu tonlardaki gözler için lacivert veya derin kırmızı tonlarını tercih ederek gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Renklerle oynamaktan korkmayın, cesur olun!


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page