top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNadin Tavşan

MAKYAJ UYGULAMASINDAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Güncelleme tarihi: 9 Tem 2022

Özel bir davete katılacaksınız, düğününüz veya mezuniyetiniz var veya bir çekiminiz var. Profesyonel makyaj hizmeti aldınız ama makyajınız istediğiniz gibi durmuyor. Bunun sebebi aşağıda belirttiğim sebeplerden olabilir.
Makyajını yaptığım kişilerde bazen ciltte ürünü atma, soyulma, veya doku eşitsizliği farkediyorum. Sorduğumda ya yeni cilt bakımı yaptırmış oluyorlar ya da yüzlerine bir gün önce ağda uygulamış oluyorlar.

Özel gün öncesinde herkes yüzü daha da ışıldasın, makyaj daha da güzel dursun diye cildine işlemler uyguluyor ancak bu makyajı daha güzel göstermektense ürün uygulamasında sorunlar yaratabiliyor.


Bu tür bir durumla karşılaşmamanız adına aşağıda makyaj uygulamasından hemen önce yapmamanız gereken bir kaç işlemi sizlerle paylaştım. Yakınlarda profesyonel makyaj hizmeti almayı planladığınız özel bir etkinliğiniz varsa, okumaya devam edin!


#1: Microblading Uygulaması

#2: İpek Kirpik Uygulaması

#3: Kaş Aldırmak, Yüze Ağda Uygulamak

#4: Dolgu veya Botox Yaptırmak

#5: Cilt Bakımı Uygulaması Yaptırmak


 

#1: Microblading Uygulaması
Düğününüzden veya özel günlerinizden hemen önce bu işlemi yapmamanızı tavsiye ederim.

Etkinliğinizden birkaç ay öncesinde yaptırmanız hem işlemin doğallaşması hemde gereken rötüşlar için zamanınız kalması açısından çok daha sağlıklı olacaktır.

Çünkü çok kısa bir süre önce bu işlemi yapmanız durumunda koyu renkli ve ifadenizi sertleştiren kaşlara sahip olursunuz. Aynı zamanda da bu işlemi daha erken yaparsanız en azından hoşunuza gitmeyen noktaları düzeltebilmek adına zamanınız kalmış olur.


#2: İpek Kirpik Uygulaması

Gelinler düğün günlerinde etkili bakışlara sahip olabilmek adına ipek kirpik tercih ediyor.

Ancak bu işlemi ilk defa veya normalde yaptırdığınızdan farklı bir yerde bu işlemi deneyecekseniz dikkatli olmanızda ve düğününüzden hemen önce yaptırmamanızda fayda var. İşlem alerjik reaksiyon yaratabilir, kirpikler dökülebilir veya gözünüzü olduğundan daha ufak veya düşük gösterebilir.

Bu sebeple ya düğününüzden hemen önce yaptırmamanızı ya da aynı etkiyi makyaj esnasında takma kirpik kullanarak elde etmenizi tavsiye ederim


#3: Kaş Aldırmak, Yüze Ağda Uygulamak

Düğün sabahında veya bir gün önce kaş aldıran, yüzüne ağda uygulaması yapan birçok gelin oluyor. Cildiniz hassas ise, ağda cildinizi tahriş edebilir. Aynı zamanda cildinizde tüylü/tüysüz bölgeler arasında makyaj uygulaması yapıldığında görsel olarak fark yaratabilir.

Bu yüzden en azından düğün gününüzden 2 gün önce aldırmanız ve ağda sonrası cilt bakım kremi uygulamanızı tavsiye ederim.


#4: Dolgu veya Botox Yaptırmak
Dolgu ve botox gibi işlemlerinizi düğününüzden en az 1 ay önce yapmanızı tavsiye ederim. Uygulama yaptıracağınız yerin her zaman gittiğiniz bir yer olmasına ve güvenilir olmasına dikkat edin. Bu işlemler ciltte alerji yapabilir, istediğiniz uygulama az/fazla olabilir, ciltte morarma veya ödeme sebep olabilir.

Herhangi bir komplikasyona karşı müdahale yapılabilmesi için 1 aydan kısa bir süre kala bu işlemleri yaptırmamanız faydalı olacaktır.


#5: Cilt Bakımı Uygulaması YaptırmakCilt bakımından sonra cildin en üst katmanındaki ölü deri dökülmeye devam eder. Dolayısıyla siz 1-2 gün kala cilt bakımı yaptırıp makyajınızın daha hoş gözükeceğini düşünürken, aksine cilt ölü deriyi ve üzerine uygulanan makyaj ürününü atarak pürüzlü bir görüntünüz olmasına sebep olur.

Aynı zamanda cildin üst katmanı yenilendiği için ciltte soyulmaya ek olarak akne ve alerji durumu oluşabilir.

Bu sebeple cilt bakımı uygulamasını 3-4 hafta önceden yaptırabilirsiniz, sonrasında ise cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz gerekir.


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page